Την τέταρτη συνολικά νίκη της και τρίτη συνεχόμενη πέτυχε το Παιδικό της TeleUnicom BAC, καθώς για την 6η αγωνιστική της Α' κατηγορίας Παίδων, επικράτησε με 80-36 της Καλαθοσφαίρισης Αγίας Παρασκευής. Από το πρώτο δεκάλεπτο οι παίκτες της Ακαδημίας με γρήγορο μπάσκετ επέβαλλαν το ρυθμό τους, άνοιξαν τη διαφορά και έφθασαν σε μια εύκολη νίκη, με τον κόουτς Παταβούκα να μοιράζει το χρόνο συμμετοχής στους παίκτες της 12άδας. Επόμενο παιχνίδι, εκτός έδρας με τον Άρη Πετρούπολης στο κλειστό της Αγίας Τριάδας για την 7η αγωνιστική (6/11, 21:30).

TeleUnicom BAC - Κ.Α.Π. 80-36

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 23-15, 39-22, 59-25, 80-36

TeleUnicom BAC (Παταβούκας, Μπότης): Ντάκος Ν., Αρτεμιάδης Α., Νταγιάντης Γ., Αργυρός Σ., Παπαϊωάννου Γ., Δαλμάρας Γ., Νικόπουλος Γ., Αρμένης Ε., Κυριακόπουλος Γ., Βασιλείου Θ., Σωτηρόπουλος Γ., Ναυπλιώτης Σ.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ - 6Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Ολυμπιάδα Παπάγου - Πλάτωνας 56-51

Περιστέρι - Άρης Πετρούπολης 70-69

Deree - Κουκουβάουνες 76-70

ΑΕΚ - Δούκας 51-71

Triple Crown - Παναθηναϊκός 57-54

Τρίτη νίκη σε έξι αγώνες για το Εφηβικό της TeleUnicom BAC που νίκησε στο κλειστό της Ελληνογερμανικής με 60-54 τον Απόλλωνα. Αν και άστοχοι στην άμυνα ζώνης των φιλοξενούμενων, τα παιδιά της Ακαδημίας βρήκαν στο δεύτερο ημίχρονο λύσεις στην επίθεση, βελτιώθηκαν αμυντικά και πήραν τη νίκη. Επόμενο παιχνίδι, στο Γουδί με τον Ε.Φ.Α.Ο.Ζ. (6/11, 21:30).

TeleUnicom BAC - Απόλλων 60-54

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 13-13, 25-32, 46-41, 60-54

TeleUnicom BAC (Παταβούκας, Μπότης): Ζέτος Α., Λαμπρόπουλος Σ., Σιαλάτης Β., Πάλλης Α., Ευαγγελιάδης Π., Μουλαζιμάκης Β., Παναγόπουλος Μ., Χατζηχαραλάμπους Χ., Λεμπέσης Σ., Σπασόφ Σ., Ραλλάτος Κ., Ταταράκης Γ.

Αμύντας - Παπάγου 56-39