Την 3η της ήττα στο πρωτάθλημα της Α' ΕΣΚΑ Παίδων, γνώρισε η TeleUnicom BAC. Για την 14η αγωνιστική, η Ακαδημία αντιμετώπισε στη Λεωφόρο τον Παναθηναϊκό και για σχεδόν 35 λεπτά, άγγιζε μια σπουδαία εκτός έδρας νίκη. Κρατώντας ένα σταθερό προβάδισμα από τα πρώτα λεπτά του ματς, που έφθασε τους 11 πόντους στο ημίχρονο (20-31), η ομάδας άντεξε και στην αντεπίθεση του Παναθηναϊκού στην τρίτη περίοδο και μπήκε στο τελευταίο δεκάλεπτο με διαφορά 8 πόντων. Στο τελευταίο δεκάλεπτο όμως οι γηπεδούχοι βρήκαν επιθετικές λύσεις σε αντίθεση με τους φιλοξενούμενους (19-6 το επιμέρους σκορ) και μ' αυτό τον τρόπο διαμορφώθηκε το τελικό αποτέλεσμα (51-46). Ωστόσο παρά την ήττα, η TeleUnicom BAC παρέμεινε χωρίς συγκάτοικο στην 3η θέση της βαθμολογίας (πίσω από τον πρωτοπόρο Δούκα και τον δεύτερο Παναθηναϊκό), καθώς το Περιστέρι γνώρισε βαριά εντός έδρας ήττα από το Deree. Την επόμενη αγωνιστική, η Ακαδημία υποδέχεται τον Αμύντα (17/1, 20:00).

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 07-11, 20-31, 32-40, 51-46

TeleUnicom BAC (Παταβούκας, Δρακάκης): Ευαγγελιάδης Π. 17, Γιαννούλης Μ., Παππά Λ., Μιχόπουλος Φ., Δολιανίτης Σ., Σιαλάτης Β., Δούρος Ε. 2, Παπαχαραλάμπους Χ., Βαρώνος Μ. 5(1), Ντούρας Δ. 7, Σαρλής Κ. 6, Παναγόπουλος Μ. 9.