Η 11η αγωνιστική και τελευταία του πρώτου γύρου του πρωταθλήματος, βρήκε την TeleUnicom BAC να παίρνει ένα ακόμα ροζ φύλλο αγώνα, το ένατο συνολικά, επικρατώντας με 77-44 του ουραγού της βαθμολογίας Αμαρουσίου, στο κλειστό της Ελληνογερμανικής. Η Ακαδημία είχε από την αρχή του παιχνιδιού την πρωτοπορία στο σκορ, ανέβασε στροφές στο δεύτερο δεκάλεπτο και έφθασε σε μια άνετη επικράτηση, με τον κόουτς Παταβούκα να δίνει χρόνο συμμετοχής σε όλους τους παίκτες της 12άδας. Επόμενο παιχνίδι και πρώτο του β' γύρου, και πάλι εντός έδρας με το Deree, την ερχόμενη Τρίτη (6/12, 20:00).

TeleUnicom BAC - Μαρούσι 77-44

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 21-12, 45-17, 61-32, 77-44

TeleUnicom BAC (Παταβούκας, Δρακάκης): Ευαγγελιάδης Π. 19, Γιαννούλης Μ., Καψής Π. 12, Μιχόπουλος Φ., Σιαλάτης Β. 7, Δολιανίτης Σ. 2, Γεωργακόπουλος Π. 2, Μπαρμπαρής Χ. 4, Βαρώνος Μ., Ντούρας Δ. 12, Σαρλής Κ. 4, Παναγόπουλος Μ. 15.

Με την ολοκλήρωση των έντεκα πρώτων αγωνιστικών, ο απολογισμός για το Παιδικό της TeleUnicom BAC είναι κάτι παραπάνω από θετικός. Η ομάδα μας βρίσκεται στην 2η θέση της βαθμολογίας (ο 3ος Παναθηναϊκός έχει ένα ματς λιγότερο) με απολογισμό 9 νίκες και 2 ήττες,την 3η καλύτερη επίθεση ανάμεσα στις 12 ομάδες που συμμετέχουν (62,2π. κατά μέσο όρο) και την καλύτερη άμυνα από όλες τις ομάδες της κατηγορίας, εχοντας δεχθεί μόλις 465 πόντους (42,3π. μ.ο.). Η Ακαδημία άρχισε τη σεζόν με μια εντυπωσιακή εκτός έδρας νίκη επί του Deree με 24 πόντους διαφορά, ενώ οι υπόλοιπες νίκες ήταν επί των: Κ.Α.Π., Περιστερίου, Ολυμπιάδας Παπάγου, Αμαρουσίου (εντός) και Αμύντα, Α.Ε.Ν.Κ., Triple Crown και Ηλυσιακού (εκτός). Οι δύο ήττες ήρθαν σε εντός έδρας παιχνίδια: από τον Παναθηναϊκό στην παράταση στην 3η αγωνιστική και στην 9η από τον πρωτοπόρο και αήττητο ως τώρα Δούκα, σε ένα ματς ωστόσο που τα παιδιά της TeleUnicom BAC, κυνήγησαν τη νίκη ως το τέλος.