Αήττητο συνεχίζει την πορεία του προς το Final-4 του πρωταθλήματος της ΕΣΚΑ το Παμπαιδικό της TeleUnicom BAC (γεννημένοι 2000 και μικρότεροι). Τα παιδιά της Ακαδημίας νίκησαν στο ουδέτερο κλειστό της Καισαριανής, τον Αμύντα με 87-58 για τη φάση των "16" της διοργάνωσης και σφράγισαν με τον πλέον πειστικό τρόπο της πρόκρισή τους στα προημιτελικά!

Μετά τα πρώτα αναγνωριστικά λεπτά του ματς, η TeleUnicom BAC πήρε τον έλεγχο του αγώνα, κυριάρχησε απόλυτα στο παρκέ και με ένα σερί 18-0 στο τέλος της πρώτης περιόδου, άνοιγε σιγά σιγά την ψαλίδα της διαφοράς. Και από το ημίχρονο ουσιαστικά, είχε "κλειδώσει" την υπόθεση-πρόκριση, παίζοντας παράλληλα και θεαματικό μπάσκετ, που ενθουσίασε τους θεατές στις εξέδρες του γηπέδου.

Τα δεκάλεπτα: 7-20, 23-49, 33-70, 58-87

Επόμενο ματς, ο προημιτελικός, το Σάββατο 6 Ιουνίου, στις 18:15 το απόγευμα, στο ουδέτερο γήπεδο του Παναθηναϊκού (Λεωφόρος Αλεξάνδρας) με αντίπαλο τον Αργοναύτη Ραφήνας. Με νίκη, η TeleUnicom BAC, προκρίνεται στο Final-4!