Εντός έδρας ήττα για το Παιδικό της TeleUnicom BAC στο παιχνίδι της 19ης αγωνιστικής της Α' κατηγορίας. Η Ακαδημία έχασε από τον πρωτοπόρο και αήττητο μέχρι στιγμής Παναθηναϊκό με σκορ 77-38. Μια δύσκολη σειρά αγώνων με τους τρεις από τους τέσσερις του πρώτης τετράδας (Περιστέρι, Δούκα, ΠΑΟ) ολοκληρώθηκε και η επόμενη αναμέτρηση είναι εκτός έδρας με την Ολυμπιάδα Παπάγου (25/2, 20:00).

TeleUnicom BAC - Παναθηναϊκός 38-77

TΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 7-14, 15-33, 27-48, 38-77

TeleUnicom BAC (Πεγιούδης, Μπότης): Δήμος Σ.,Θερμός Κ., Πάλλης Χ., Αρμένης Ε., Λιακόπουλος Β., Σαρηκώστας Γ., Λυρίτσης Α., Σωτηρόπουλος Γ., Μπίνας Χ., Μανωλάτος Δ., Κωστάρας Ν., Τσέκος Ν.

19Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ - ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Triple Crown - Ένωση Ιλίου 76-71

Δούκας - Αμύντας 66-33

Περιστέρι - Ολυμπιάδα Παπάγου 95-48

Άρης Πετρούπολης - Πλάτων77-70

Πεντέλη - ΑΕΚ 59-88

Ήττα και για το Εφηβικό που κατάφερε να προηγηθεί στο πρώτο δεκάλεπτο, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν πριν λήξει το ημίχρονο και κράτησαν το προβάδισμα ως το τέλος (96-77 το τελικό αποτέλεσμα). Η TeleUnicom BAC ωστόσο παραμένει στην πρώτη τετράδα και σε τροχιά playoff κα την επόμενη αγωνιστική (20η) παίζει εκτός έδρας με το Deree (25/2, 21:30)