Πολύ καλή εμφάνιση και ήττα στις λεπτομέρειες για το Παιδικό της TeleUnicom BAC στο κλειστό "Ανδρέας Παπανδρέου" του Περιστερίου στο παιχνίδι της 17ης αγωνιστικής της Α' κατηγορίας της ΕΣΚΑ. Απέναντι σε μια ομάδα της πρώτης τετράδας, η Ακαδημία στάθηκε ισάξια, είχε ακόμα και το προβάδισμα στο σκορ σε κάποια σημεία της τρίτης περιόδου, αλλά τελικά ηττήθηκε με 67-60. Επόμενο παιχνίδι, εντός έδρας με το Δούκα (11/2, 20:00).

Περιστέρι - TeleUnicom BAC 67-60

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 9-7, 35-28, 50-50, 67-60

TeleUnicom BAC (Πεγιούδης, Μπότης): Δήμος Σ., Θερμός Κ., Αρμένης Ε., Πάλλης Χ., Σαρηκώστας Γ., Λυρίτσης Α., Σωτηρόπουλος Γ., Μπίνας Χ., Μανωλάτος Δ., Κωστάρας Ν., Τσέκος Ν.

17Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ - ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Triple Crown - Πλάτων 63-55

Αμύντας - ΑΕΚ 50-67

Δούκας - 'Ενωση Ιλίου 98-44

Άρης Πετρούπολης - Παναθηναϊκός 68-101

Πεντέλη - Ολυμπιάδα Παπάγου 70-63

Πολύ καλά στάθηκε και το Εφηβικό της TeleUnicom BAC, παρά την ήττα από το αήττητο επί 17 αγωνιστικές και πρωτοπόρο στη βαθμολογία Περιστέρι. Οι παίκτες του κόουτς Παταβούκα, έμειναν κοντά στο σκορ στην πρώτη περίοδο με τους γηπεδούχους και παίρνουν μια διαφορά στο δεύτερο και να την κρατούν ως το τέλος του ματς (76-59 το τελικό αποτέλεσμα). Επόμενο παιχνίδι, εντός έδας με το Δούκα (11/2, 21:30). Με νίκη η Ακαδημία θα εξασφαλίσει και μαθηματικά την είσοδό της στα playoff του πρωταθλήματος.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 20-15, 21-13, 17-14, 18-17

TeleUnicom BAC (Παταβούκας, Μπότης): Σπασσώφ Σ., Κυριακόπουλος Γ., Ζολινδάκης Δ., Πάλλης Α., Κόνιαλης Μ., Τουρτουρόπουλος Κ., Μήλιος Π., Χατζηχαραλάμπους Χ., Ντάκος Ν., Ζέτος Α., Μαργαρίτης Ν., Ναυπλιώτης Σ.

Triple Crown - Πανερυθραϊκός 54-61

Ε.Φ.Α.Ο.Ζ. - Deree 53-69

Μελίσσια - ΑΕΚ 45-106

Δούκας - Α.Ε.Ν.Κ. 69-50

Κορωπί - Παναθηναϊκός 30-100