Τέταρτη ήττα μετά από δέκα αγωνιστικές για το Παιδικό της TeleUnicom BAC, στα Γλυκά Νερά από την ομάδα του Πλάτωνα. Η ομάδα μας βρέθηκε από τα πρώτα λεπτά να κυνηγάει στο σκορ τους γηπεδούχους που με υψηλό ποσοστό ευστοχίας στα τρίποντα κατάφεραν να κρατήσουν το προβάδισμα στο σκορ ως το τέλος και να πάρουν το ροζ φύλλο αγώνα με σκορ 65-52. Παρ' όλα αυτά η Ακαδημία παραμένει στην πρώτη εξάδα της βαθμολογίας και στο φινάλε του πρώτου γύρου του πρωταθλήματος Α' κατηγορίας της ΕΣΚΑ, υποδέχεται την ΑΕΚ στο κλειστό της Ελληνογερμανικής (3/12, 20:00).

Πλάτων - TeleUnicom BAC 65-52

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-13,39-22, 55-34, 65-52

TeleUnicom BAC (Πεγιούδης, Μπότης): Δήμος Σ., Θερμός Κ., Κωνσταντινίδης Ν., Αρμένης Ε., Λιακόπουλος Β., Σαρηκώστας Γ., Λυρίτσης Α., Σωτηρόπουλος Γ., Μπίνας Χ., Μανωλάτος Δ., Κωστάρας Ν., Τσέκος Ν.

10Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ - ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Αμύντας - Πεντέλη 79-48

Triple Crown - Δούκας 42-95

Ένωση Ιλίου - Άρης Πετρούπολης 58-48

Ολυμπιάδα Παπάγου - Παναθηναϊκός 65-108

ΑΕΚ - Περιστέρι 68-45

Ήττα, με διαφορετικό όμως τρόπο για το Εφηβικό στο κλειστό της Νέας Ερυθραίας. Η Ακαδημία με ένα εξαιρετικό δεύτερο δεκάλεπτο κατάφερε να πάρει προβάδισμα επτά πόντων στο ημίχρονο. Η τρίτη περίοδος βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες, όμως οι παίκτες της TeleUnicom BAC πέτυχαν μόλις έντεκα πόντους στην τελευταία περίοδο με αποτέλεσμα να γνωρίσουν την ήττα με 69-59. Αυτή ήταν μόλις η 3η ήττα της ομάδας μας στη σεζόν, παραμένοντας σε τροχιά τετράδας, με την αυλαία του α΄γύρου να πέφτει την ερχόμενη Τρίτη στο εντός έδρας ματς με την ΑΕΚ (3/12, 21:30).

Πανερυθραϊκός - TeleUnicom BAC 69-59

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-12, 35-42, 48-48, 69-59

TeleUnicom BAC (Παταβούκας, Δαμιανόπουλος): Σπασσώφ Σ., Κυριακόπουλος Γ., Ζολινδάκης Δ., Πάλλης Α., Κόνιαλης Μ., Τουρτουρόπουλος Κ., Μήλιος Π., Ζέτος Α., Ντάκος Ν., Μαργαρίτης Ν., Ναυπλιώτης Σ.

Μελίσσια - Ε.Φ.Α.Ο.Ζ. 65-78

Triple Crown - Δούκας 64-61

Α.Ε.Ν.Κ. - Κορωπί 72-44

ΑΕΚ - Περιστέρι 67-73

Deree - Παναθηναϊκός 66-76