Επιστροφή στις νίκες για το Παιδικό της TeleUnicom BAC! Στο κλειστό της Ελληνογερμανικής, οι παίκτες του κόουτς Πεγιούδη επικράτησαν με 65-52 της Ολυμπιάδας Παπάγου, φθάνοντας έτσι τις έξι νίκες μετά τις εννέα πρώτες αγωνιστικές της Α' κατηγορίας της ΕΣΚΑ. Μετά από ένα αναγνωριστικό πρώτο δεκάλεπτο η Ακαδημία ανέβασε την απόδοσή της, ανοίγοντας την ψαλίδα της διαφοράς, την οποία και κράτησε ως το τέλος του ματς. Επόμενο παιχνίδι, στο "Ολύμπιο", στα Γλυκά Νερά, κόντρα στο γηπεδούχο Πλάτωνα (26/11, 20:00).

TeleUnicom BAC - Ολυμπιάδα Παπάγου 65-52

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-15, 33-24, 53-36, 65-52

TeleUnicom BAC (Πεγιούδης, Μπότης): Δήμος Σ., Θερμός Κ., Κωνσταντινίδης Ν., Αρμένης Ε., Λιακόπουλος Β., Σαρηκώστας Γ., Λυρίτσης Α., Σωτηρόπουλος Γ., Μπίνας Χ., Μανωλάτος Δ., Κωστάρας Ν., Τσέκος Ν.

9Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ - ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Triple Crown - Αμύντας 62-60

Δούκας - Παναθηναϊκός 60-62

Περιστέρι - Πλάτων 64-49

Άρης Πετρούπολης - ΑΕΚ 69-68

Πεντέλη - Ένωση Ιλίου 76-84

Μια ακόμα επιτυχία για το Εφηβικό της Ακαδημίας! Οι παίκτες του Κώστα Παταβούκα, υποδέχθηκαν τη δυνατή ομάδα του κολεγίου Deree και μετά από ένα ισόπαλο πρώτο δεκάλεπτο, πήραν μικρό προβάδισμα στο σκορ. Στο τέταρτο δεκάλεπτο ανέβασαν τη διαφορά σε διψήφιο νούμερο και τελικά έφθασαν στην επικράτηση. Έτσι πήραν το 7ο ροζ φύλλο αγώνα στη σεζόν με τελικό σκορ 78-71, κερδίζοντας παράλληλα και το θερμό χειροκρότημα της εξέδρας. Για τη 10η αγωνιστική της Α' κατηγορίας, η ομάδα θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας τον Πανερυθραϊκό (26/11, 21:30).

TeleUnicom BAC - Deree 78-71

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-15, 34-31, 55-49, 78-71

TeleUnicom BAC (Παταβούκας, Μπότης): Σπασσώφ Σ., Κυριακόπουλος Γ., Ζολινδάκης Δ., Πάλλης Α., Κόνιαλης Μ., Τουρτουρόπουλος K., Μήλιος Π., Ζέτος Α., Ντάκος Ν., Μαργαρίτης Ν., Ναυπλιώτης Σ.

Ε.Φ.Α.Ο.Ζ. - Α.Ε.Ν.Κ. 79-66

Triple Crown - Μελίσσια 87-42

Δούκας - Παναθηναϊκός 48-66

Κορωπί - ΑΕΚ 40-100

Περιστέρι - Πανερυθραϊκός 86-50