Τέταρτη νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια για το Παιδικό της TeleUnicom BAC στην Α' κατηγορία της ΕΣΚΑ! Στο κλειστό της Ελληνογερμανικής, η Ακαδημία μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και πήρε από τα πρώτα λεπτά το προβάδισμα στο σκορ. Το τελικό αποτέλεσμα (81-62) αποτυπώνει την εικόνα ενός αγώνα που είχε πολλά εύστοχα μακρινά σουτ και για τις δύο ομάδες. Οι παίκτες του κόουτς Πεγιούδη βρήκαν τις λύσεις όποτε οι αντίπαλοι πλησίαζαν, βγάζοντας και πολλές ωραίες φάσεις και συνεργασίες. Επόμενο παιχνίδι, για την 5η αγωνιστική, με τον Άρη Πετρούπολης, σε μια δύσκολη έδρα, το κλειστό της Αγίας Τριάδας (22/10, 21:30).

TeleUnicom BAC - Πεντέλη 81-62

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 24-22, 43-28, 61-53, 81-62

TeleUnicom BAC (Πεγιούδης, Μπότης): Δήμος Σ., Θερμός Κ., Αρμένης Ε., Σωτηρόπουλος Γ., Μπίνας Χ., Μανωλάτος Δ., Κωνσταντινίδης Ν., Κωστάρας Ν., Τσέκος Ν. Πάλλης Χ., Γεωργαντζής Φ., Σαρηκώστας Γ.

4Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ - ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Παναθηναϊκός - Triple Crown 77-41

Ολυμπιάδα Παπάγου - Αμύντας 70-78

Πλάτων - Ένωση Ιλίου 61-47

Περιστέρι - Άρης Πετρούπολης 81-52

ΑΕΚ - Δούκας 53-58

Αμέσως μετά ένα ακόμα ροζ φύλλο αγώνα πήρε το Εφηβικό της Ακαδημίας! Σε ένα ματς με φινάλε για γερά νεύρα οι παίκτες του κόουτς Παταβούκα πήραν τελικά τη νίκη με 60-55. Η Ακαδημία μπήκε πολύ δυνατά στο ματς, χτίζοντας μια σημαντική διαφορά στο πρώτο ημίχρονο, η οποία ουσιαστικά της χάρισε και τη νίκη καθώς στο δεύτερο ημίχρονο, άντεξε στην αντεπίθεση των φιλοξενούμενων. Επόμενη αναμέτρηση για την ομάδα μας, εκτός έδρας με το νεοφώτιστο Κορωπί, στο κλειστό του 1ου Γυμνασίου (22/10, 21:30).