Με το δεξί μπήκε στο πρωτάθλημα Α' κατηγορίας Παίδων της ΕΣΚΑ η TeleUnicom BAC! Η Ακαδημία επικράτησε εκτός έδρας της νεοφώτιστης Ένωσης Ιλίου με 51-36 παίρνοντας το πρώτο ροζ φύλλο αγώνα της σεζόν. Οι παίκτες του κόουτς Πεγιούδη, πήραν από το ξεκίνημα το προβάδισμα στο σκορ και το κράτησαν ως το τέλος, καθώς άντεξαν στην πίεση των γηπεδούχων. Επόμενη αναμέτρηση, εντός έδρας με την επίσης νεοφώτιστη στην κατηγορία ομάδα του Αμύντα στο κλειστό της Ελληνογερμανικής (1/10, 20:00).

Ένωση Ιλίου - TeleUnicom BAC 36-51

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 10-16, 20-26, 26-38, 36-51

TeleUnicom BAC (Πεγιούδης, Μπότης): Δήμος Σ., Θερμός Κ., Αρμένης Ε., Λυρίτσης Α., Σωτηρόπουλος Γ., Μπίνας Χ., Μανωλάτος Δ., Κωνσταντινίδης Ν., Κωσταράς Ν., Τσέκος Ν., Γεωργαντζής Φ., Σαρηκώστας Γ.

1Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ - ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Triple Crown - Άρης Πετρούπολης 75-65

Αμύντας - Περιστέρι 40-73

Πλάτωνας - Ολυμπιάδα Παπάγου 86-64

ΑΕΚ - Παναθηναϊκός  56-70

Πεντέλη - Δούκας 51-70

Παρόμοιο σκηνικό και στο παιχνίδι του Εφηβικού, στην πρεμιέρα της μεγάλης κατηγορίας, με τους παίκτες του Κώστα Παταβούκα να αντέχουν σε μια δύσκολη έδρα όπως ήταν χθες το "Δημ. Βικέλας" απέναντι στην Α.Ε.Ν.Κ. Μετά από ένα αμφίρροπο πρώτο ημίχρονο, η Ακαδημία πήρε προβάδισμα στο σκορ στο δεύτερο δεκάλεπτο και το κράτησε ως το τέλος (74-60 το τελικό αποτέλεσμα). Επόμενο παιχνίδι, εντός έδρας με την ομάδα των Μελισσίων (1/10, 21:45).

Α.Ε.Ν.Κ. - TeleUnicom BAC 60-74

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-11, 25-33, 42-54, 60-64

TeleUnicom BAC (Παταβούκας, Δαμιανόπουλος): Ζολινδάκης Δ., Πάλλης Α., Κόνιαλης Μ., Ντάκος Ν.,  Μαργαρίτης Ν., Ναυπλιώτης Σ., Σπασσώφ Σ., Κυριακόπουλος Γ., Μήλιος Π., Ζέτος Α.

Ε.Φ.Α.Ο.Ζ. - Δούκας 66-58

Triple Crown - Κορωπί 71-33

Μελίσσια - Περιστέρι 18-82

ΑΕΚ - Παναθηναϊκός 82-86

Πανερυθραϊκός - Deree 50-43