Την 5η νίκη του συνολικά και τέταρτη συνεχόμενη πέτυχε το Παιδικό της TeleUnicom BAC και μάλιστα με εντυπωσιακό τρόπο! Στο κλειστό της Αγίας Τριάδας, έφθασε σε μια εντυπωσιακά άνετη επικράτηση με σκορ 90-63 επί του γηπεδούχου Άρη Πετρούπολης, κερδίζοντας το χειροκρότημα όσων βρέθηκαν στις κερκίδες. Ήταν η καλύτερη εφετινή εμφάνιση των παικτών του κόουτς Παταβούκα και αποτυπώνεται και στο τελικό αποτέλεσμα, καθώς με εξαιρετικές επιλογές στην επίθεση και με δυνατή άμυνα πήραν από τα πρώτα λεπτά διαφορά και κυριάρχησαν στο γήπεδο, ενώ πήραν χρόνο συμμετοχής όλα τα παιδιά. Επόμενο ματς για την 8η αγωνιστική, εντός έδρας με τον Πλάτωνα (13/11, 20:00).

Άρης Πετρούπολης - TeleUnicom BAC 63-90

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ:12-25, 33-52, 49-73, 63-90

TeleUnicom BAC (Παταβούκας, Δαμιανόπουλος): Ντάκος Ν., Παυλάκος Π., Ζολινδάκης Δ., Αργυρός Σ., Παπαϊωάννου Γ., Νταγιάντης Γ., Νικόπουλος Γ., Αρμένης Ε., Κυριακόπουλος Γ., Βασιλείου Θ., Μήλιος Π., Ναυπλιώτης Σ.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ - 7Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Παναθηναϊκός - ΑΕΚ 58-52

Δούκας - Ολυμπιάδα Παπάγου 81-72

Κουκουβάουνες - Triple Crown

Πλάτωνας - Περιστέρι 47-75

Κ.Α.Π. - Deree 42-52

Την 4η νίκη του σε επτά αγώνες στην Α' κατηγορία Εφήβων της ΕΣΚΑ, πέτυχε η ομάδα της Ακαδημίας που έφυγε νικήτρια από το κλειστό γήπεδο στο Γουδί με 97-91 επί του Ε.Φ.Α.Ο.Ζ., σε ένα ματς που κρίθηκε στην παράταση! To ματς ήταν αμφίρροπο, με τους γηπεδούχους και προηγούνται στο πρώτο ημίχρονο και την TeleUnicom BAC να παίρνει κεφάλι στο σκορ στην 3η αλλά και την 4η περίοδο. Τελικά το ματς πήγε στην παράταση (80-80 κανονικός αγώνας), όπου τα παιδιά της ομάδας της ομάδας μας με καλύτερες επιλογές, πήραν μια σπουδαία νίκη. Επόμενη αναμέτρηση, στο κλειστό της Ελληνογερμανικής με την ομάδα του Α.Σ. Παπάγου (13/11, 21:30).

Ε.Φ.Α.Ο.Ζ. - TeleUnicom BAC 91-97

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 22-18, 43-41, 54-59, 80-80 κ.α., 91-97 παρ.

TeleUnicom BAC (Πεγιούδης, Μπότης): Ζέτος Α., Λαμπρόπουλος Σ., Σιαλάτης Β., Πάλλης Α., Ευαγγελιάδης Π., Μουλαζιμάκης Β., Παναγόπουλος Μ., Χατζηχαραλάμπους Χ., Σπασόφ Σ., Ραλλάτος Κ., Τριανταφύλλου Δ., Ταταράκης Γ.

Παπάγου - Περιστέρι 51-76

Απόλλων - Deree 61-76

Πανερυθραϊκός - Triple Crown 64-54

Δούκας - Αμύντας 68-42

Παναθηναϊκός - ΑΕΚ 78-68