Το πρώτο ροζ φύλλο αγώνα πήρε το Παιδικό της TeleUnicom BAC! Για τη δεύτερη αγωνιστική του πρωταθλήματος Α' κατηγορίας της ΕΣΚΑ, σε μια δύσκολη έδρα, στο κλειστό του Παπάγου, οι παίκτες του Κώστα Παταβούκα βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο πρώτο δεκάλεπτο, όμως στη συνέχεια με ένα επιμέρους αποτέλεσμα 14-8 στη δεύτερη περίοδο, πήραν μικρό προβάδισμα στο ημίχρονο, το οποίο διευρύνθηκε στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου. Στα τελευταία λεπτά του αγώνα, η TeleUnicom BAC με εύστοχα σουτ αλλά και βολές, άντεξε στην πίεση των γηπεδούχων και έφτασε σε μια σημαντική νίκη! Επόμενο ματς, εντός έδρας με το Περιστέρι (9/10, 20:00).

Ολυμπιάδα Παπάγου - TeleUnicom BAC 62-60

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-14, 26-28, 39-47, 62-70

TeleUnicom BAC (Παταβούκας, Δαμιανόπουλος): Ντάκος Ν. 4, Αρτεμιάδης Α. 10(1), Ζολινδάκης Δ., Αργυρός Σ., Παπαϊωάννου Γ., Αρμένης Ε. 2, Νικόπουλος Γ. 11(1), Κυριακόπουλος Γ. 22, Βασιλείου Θ. 12, Λάλα Α., Ναυπλιώτης Σ. 9.

2Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ - ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Δούκας - Πλάτωνας 83-55

Παναθηναϊκός - Άρης Πετρούπολης 57-52

Triple Crown - ΚΑΠ 74-45

ΑΕΚ - Deree 62-48

Κουκουβάουνες - Περιστέρι 48-70

Το Εφηβικό της Ακαδημίας πέτυχε και αυτό την πρώτη του νίκη στη φετινή σεζόν στην Α' κατηγορία, καθώς επικράτησε με 59-43 του Αμύντα, στο κλειστό της Πυρκάλ. Την καθοδήγηση της ομάδας ανέλαβε το δίδυμο Πεγιούδη-Μπότη, που είδαν τους παίκτες της TeleUnicom BAC να έχουν από την αρχή του αγώνα το προβάδισμα στο σκορ, το οποίο και διατήρησαν ως το τέλος. Επόμενο παιχνίδι, εντός έδρας με το πολύ δυνατό Περιστέρι (Τρίτη 9/10, 21:30), στο κλειστό της Ελληνογερμανικής.

Αμύντας - TeleUnicom BAC 43-59

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 9-12, 29-34, 39-50, 43-59

TeleUnicom BAC (Μπότης, Πεγιούδης): Ζέτος Α. 5(1), Λαμπρόπουλος Σ. 5, Σιαλάτης Β. 6(2), Ντούρας Δ. 7, Ευαγγελιάδης Π. 12(1), Μουλαζιμάκης Β., Παναγόπουλος Μ. 11, Χατζηχαραλάμπους Χ., Πάλλης Α., Ραλλάτος Κ., Τριανταφύλλου Δ. 3, Ταταράκης Γ. 10.

Δούκας - Παπάγου 57-39

Παναθηναϊκός - ΕΦΑΟΖ 73-49

Triple Crown - Απόλλων 67-52

ΑΕΚ - Deree 65-46

Πανερυθραϊκός - Περιστέρι 61-96