Μια... ανάσα από την πρόκριση στο Final-4 του τουρνουά Παμπαίδων της ΕΣΚΑ, έφθασε η TeleUnicom BAC! Στο κατάμεστο από κόσμο κλειστό της Ελληνογερμανικής Αγωγής η ατμόσφαιρα ήταν εξαιρετική με τους φίλους και των δύο ομάδων να απολαμβάνουν ένα συναρπαστικό παιχνίδι. Στην πρώτη περίοδο οι φιλοξενούμενοι είχαν ένα μικρό προβάδισμα, όμως στο δεύτερο δεκάλεπτο οι παίκτες του κόουτς Κονδύλη έπαιξαν εξαιρετικά και έφεραν το ματς σε ισορροπία. Και το τρίτο δεκάλεπτο ανήκε στην ΤeleUnicom BAC, με ένα μικρό αλλά σταθερό προβάδισμα (49-46), ενώ στα πρώτα λεπτά της τέταρτης περιόδου, οι γηπεδούχοι ανέβασαν τη διαφορά στη μέγιστη τιμή της (51-46). Στο τελευταίο πεντάλεπτο του αγώνα όμως, η κούραση αλλά και τα φάουλ κατέβαλαν τα παιδιά της Ακαδημίας, με την Triple Crown να είναι εξαιρετικά εύστοχη στις βολές και να παίρνει τη νίκη με σκορ 67-57. Έτσι η σεζόν για το Παμπαιδικό της TeleUnicom BAC ολοκληρώθηκε με μια θέση στην οκτάδα, αφήνοντας πολλές υποσχέσεις για το μέλλον και την επόμενη σεζόν στην Α' κατηγορία Παίδων της ΕΣΚΑ! Οι αθλητές που αγωνιστηκαν για την ομάδα της Ακαδημίας στο χθεσινό ματς:

TeleUnicom BAC - Triple Crown 57-67

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-18, 32-32, 49-46, 57-67

TeleUnicom BAC (Κονδύλης): Ντάκος Ν., Αρτεμιάδης Α., Αρμένης Ε., Καραστάθης Θ., Παυλάκος Π., Νικόπουλος Γ., Μήλιος Π., Βασιλείου Θ., Μαργαρίτης Ν., Ναυπλιώτης Σ., Δήμος Ο., Λάλα Α.