Την άνοδο στην Α' κατηγορία Εφήβων της ΕΣΚΑ πανηγυρίζει η TeleUnicom BAC! Η Ακαδημία κέρδισε πανάξια το εισιτήριο της ανόδου στην μεγάλη κατηγορία, ολοκληρώνοντας αήττητη τη χρονιά με το ρεκόρ νικών-ηττών να είναι εντυπωσιακό (23-0)! Το τελευταίο βήμα ήταν ο αγώνας ρεβάνς με τον Αίολο Ταύρου, στο διπλό τελικό! Στο κατάμεστο από φιλάθλους κλειστό της Ελληνογερμανικής Αγωγής, η TeleUnicom BAC, όχι μόνο υπερασπίστηκε με άνεση το +6 του πρώτου αγώνα εκτός έδρας, αλλά έφθασε και σε μια άνετη επικράτηση με τελικό σκορ 64-51! Έτσι, τη νέα σεζόν, η Ακαδημία θα έχει πλέον διπλή εκπροσώπηση στα κορυφαία πρωταθλήματα υποδομών, καθώς μετά το Παιδικό -που μάλιστα έχει και τον τίτλο του πρωταθλητή Ελλάδος- και το Εφηβικό τμήμα να αγωνίζεται στην Α' κατηγορία!

TeleUnicom BAC - Αίολος Ταύρου 64-51

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 25-15, 37-30, 52-35, 64-51

TeleUnicom BAC (Παταβούκας, Δρακάκης): Δήμος Π., Ηλιόπουλος Δ. 4, Πανταζόπουλος Π. 2, Ντούρας Δ. 4, Ηλιόπουλος Ν. 4, Ραυτογιάννης Β. 2, Αγοραστός Α., Καραγιάννης Γ. 4, Λουκαϊτης Η. 14(2), Παπαγεωργίου Ν. 14(2), Ευαγγελιάδης Π. 8, Οκουνγκμπόουα Ρ. 8.

Η TeleUnicom BAC κατέλαβε άνετα την πρώτη θέση του ομίλου της και μέσα από πέντε αγώνες (τρια νοκ-άουτ και τον διπλό τελικό), πανηγύρισε την άνοδο στην Α' κατηγορία. Όλη η πορεία της ομάδας, υπάρχει στην ενότητα "ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ" της ιστοσελίδας, επιλέγοντας την κατηγορία "ΕΦΗΒΙΚΟ". Σε όλη τη διάρκεια της σεζόν αγωνίστηκαν οι αθλητές (σε παρένθεση το έτος γέννησης):