Την πιο βαριά ήττα στο πρωτάθλημα υπέστη η TeleUnicom BAC που δεν τα κατάφερε στο "Δαϊς" κόντρα στον πρωτοπόρο της βαθμολογίας και αήττητο Δούκα. Στο πρώτο ημίχρονο η Ακαδημία έμεινε κοντά στο σκορ, ωστόσο δεν κατάφερε το ίδιο και στο τρίτο και το τέταρτο δεκάλεπτο με αποτέλεσμα οι γηπεδούχοι να πάρουν δίκαια το ροζ φύλλο αγώνα (76-55 το τελικό αποτέλεσμα). Το αποτέλεσμα πάντως δεν έχει βαθμολογική σημασία καθώς με νίκες στα δύο τελευταία ματς (28/2, 20:00 εντός έδρας με Ηλυσιακό και τελευταία αγωνιστική εκτός με Μαρούσι), η TeleUnicom BAC θα παραμείνει στην 3η θέση της βαθμολογίας.

Δούκας - TeleUnicom BAC 76-55

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-14, 36-29, 54-40, 76-55

TeleUnicom BAC (Παταβούκας, Δρακάκης): Ευαγγελιάδης Π. 23, Γιαννούλης Μ. 4, Γεωργακόπουλος Π., Μιχόπουλος Φ., Σιαλάτης Β, Παππά Λ., Δούρος Ε., Χατζηχαραλάμπους Χ. 4, Βαρώνος Μ. 2, Ντούρας Δ., Σαρλής Κ. 8(2), Παναγόπουλος Μ. 14.