Στο κλειστό του Παπάγου, το Παιδικό της TeleUnicom BAC μπήκε από τα πρώτα λεπτά δυνατά στο παιχνίδι με την γηπεδούχο Ολυμπιάδα Παπάγου και ανεβάζοντας ρυθμό κυρίως στο πρώτο και το τρίτο δεκάλεπτο, έφθασε τελικά στη νίκη με 68-45 (η φωτογραφία είναι από το facebook της Ολυμπιάδας). Ήταν η 14η νίκη σε 18 αγώνες για την ομάδα της Ακαδημίας, η οποία εδραιώνεται στην 3η θέση της βαθμολογίας της Α' κατηγορίας Παίδων της ΕΣΚΑ, έχοντας διαφορά δύο βαθμών από το τέταρτο Περιστέρι που χθες ηττήθηκε στο "Δαϊς" από τον Δούκα. Επόμενο παιχνίδι για την TeleUnicom BAC, εντός έδρας με την Triple Crown (14/2, 20:00).

Ολυμπιάδα Παπάγου - TeleUnicom BAC 45-68

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 10-19, 24-31, 37-53, 45-68.

TeleUnicom BAC (Παταβούκας, Δρακάκης): Ευαγγελιάδης Π. 21(1), Γιαννούλης Μ. 3(1), Γεωργακόπουλος Π. 2, Μιχόπουλος Φ. 2, Σιαλάτης Β. 2, Βαρώνος Μ., Δούρος Ε. 8, Χατζηχαραλάμπους Χ., Παππά Λ., Ντούρας Δ. 12(1), Σαρλής Κ. 18(4), Παναγόπουλος Μ.